Chata Slaná voda

Pre záujemcov o rekreáciu z radov zamestnancov, členov OSBD, vlastníkov bytov v správe OSBD Považská Bystrica.

Stredisko OSBD – chata v Oravskej Polhore, v lokalite Slaná voda, leží v Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava, ktorej dominantou je Národný park Babia Hora v pohorí Oravských Beskýd.

Chata má charakter turistickej chaty s maximálnym počtom lôžok 18 v 6 izbách. Súčasťou zariadenia chaty sú 2 WC, 2 sprchy, kuchynka s plynovým sporákom a chladničkou, spoločenská miestnosť s krbom, televíznym a rádiovým prijímačom.

Chata je vykurovaná elektrickým ústredným kúrením, s elektrickým zásobníkovým ohrevom teplej vody. Za chatou sa nachádza drevený prístrešok s pevným sedením a ohniskom.
Možnosť parkovania motorových vozidiel pri chate.

Doprava : autobusom do Námestova, následne autobusom do Oravskej Polhory, odtiaľ 3 km autobusom k chate Slaná Voda.

Strava : Stravu je možné pripravovať v kuchynke, poprípade stravovanie zabezpečiť v chate Slaná Voda, alebo v obci Oravská Polhora
(Penzión Hrubjak, Biela Farma).

Nákup čerstvých potravín a ostatného tovaru je možný v obci Oravská Polhora.

Letný pobyt : výstupy na Babiu horu (1723 m n.m), Malú Babiu horu (1515 m n.m), Pilsko (1557 m n.m), návšteva Hviezdoslavovej horárne, termálneho kúpaliska Oravice, poprípade agroturistika v obci Novoť, kúpanie a vodné športy na Oravskej priehrade, zber húb vo vychýrenom hubárskom regióne.

ZIMNÝ POBYT : zjazdové lyžovanie (vleky na Slanej vode, v Oravskej Polhore, Oravskej Lesnej, Novoti, Sihelnom, Zákamennom a v ďalších blízkych lokalitách), bežecké lyžovanie, zimná turistika, zimné kúpanie v termálnom kúpalisku Oravice.

Kontakt:

 

UPOZORNENIE : v období letných prázdnin, t.j. v mesiacoch júl a august, je chata vyhradená najmä pre týždenné rekreačné pobyty zamestnancov OSBD Považská Bystrica.

Pondelok 7:00 – 16:00

Utorok 7:00 – 15:00

Streda 7:00 – 16:00

Štvrtok 7:00 – 14:00

Piatok 7:00 – 14:00